Staż, Praktyki? Staże i Praktyki Wysokiej Jakości

Aktualności
Co sądzą Ygreki na temat staży i praktyk? Jakie są ich oczekiwania względem pracodawców? W jaki sposób charakteryzują pokolenie Y? Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania opinii studentów, które zrealizowaliśmy w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem.

Zwycięzcą konkursu realizowanego w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem. został student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Kacper Troć, który za film prezentujący przekrojowy obraz Ygreków otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Laureatkę drugiego miejsca – Kamilę Wronkowską - wyróżniono tabletem Samsung Galaxy Tab pro, a nagrodę za miejsce trzecie – słuchawki urBeats Beats by Dr. Dre otrzymał Mateusz Rojecki, który w ramach pracy konkursowej zaprojektował i zrealizował stronę www.jestemygrekiem.pl. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie w dowolnej formie artystycznej zaprezentować zalety pokolenia Y.  

15 maja odbyło się ogólnopolskie spotkanie organizacji studenckich Lead4change organizowane przez AIESEC, na którym PSZK poprowadziło dyskusję dotyczącą staży i praktyk wysokiej jakości. Dziękujemy za wymianę pomysłów, oczekiwań i opinii na temat obecnej i przyszłej sytuacji młodych na rynku pracy! 

Trwa badanie opinii studentów realizowane w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem. Poprzez udział w ankiecie młodzi ludzie mogą wyrazić swoją opinię i oczekiwania wobec wysokiej jakości staży i praktyk oraz pracodawców, którzy je oferują. Wśród uczestników badania zostanie wylosowana nagroda – iPad Air 32 GB. Badanie jest dostępne tutaj.

Marzec spędziliśmy bardzo aktywnie – jako Partner Merytoryczny Dni Karier przez cały miesiąc doradzaliśmy studentom jak wybierać rzetelne praktyki i staże zgodnie z Ramami Jakości, konsultowaliśmy CV i listy motywacyjne oraz udzielaliśmy wskazówek rozwojowych. Byliśmy też obecni na Targach Inżynierskich na Politechnice Warszawskiej oraz odwiedziliśmy JOB SPOT Vistula. Efekt? 10 wydarzeń, 8 miast, ponad 150 konsultacji i niezliczone godziny spędzone w podróżyJ

Ruszył konkurs dla przedstawicieli pokolenia Y realizowany w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem. Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprezentować w kreatywnej formie zalety generacji Y – jako osób pracujących i odpoczywających z pasją. Na zwycięzców czeka 5 tys. zł, tablet i słuchawki. Konkurs trwa tylko do 30 kwietnia. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.stazeipraktyki.pl/konkurs

Ruszyła kampania świadomościowa #jestemYgrekiem. nie jestem leniem., której celem zachęcenie młodych ludzi do pokazania się swoim obecnym i przyszłym pracodawcom z jak najlepszej strony już na etapie studiów – podczas staży i praktyk. Z drugiej strony, inicjatywa ma też na celu zachęcenie pracodawców do otwartej postawy wobec Ygreków i budowania relacji z młodymi ludźmi. Zachęcamy do śledzenia fanpage'u Staże i praktyki, na którym będziemy prezentować kolejne działania realizowane w ramach kampanii.
Smak Kariery Apetyt na handel